Anasayfa

Haber

 ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

Ankara da Domuz Gribi ...  >>
 ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU


Özel harekatçının şok otopsi raporu

Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay ın, Ankara Dikmen de park halindeki aracında ölümüyle ilgili silahla intihar diyerek kapatılan dosyasından otopsi şoku çıktı.


Otopsi raporunda 7 kaburgasında kırık olduğu yazan Oktay ın kaburgalarındaki kırık sayısının 13 olduğu iddia edildi. Oktay ın kanında kokain ve alkol bulunduğu da kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nın, 20 Nisan 2009 tarihli takipsizlik kararında, Behçet Oktay ın kendi kusurlu eylemi sonucunda yaşamına son verdiği ölümünde başka bir şahsın kastının ya da kusurununu olmadığı gözetilerek, intihar olayı ile ilgili kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına denilmişti.

Otopsi raporu Adli Tıp Kurumu nun, Keklikpınarı Caddesi yakınlarında 25 Şubat gecesi aracında ölü olarak bulunan Behçet Oktay ile ilgili olarak hazırladığı 6 Nisan 2009 tarihli raporunda kaburga kırıkları konusunda özetle şöyle denildi: Boyun ve göğüs açıldı. Myokard kesitlerinde herhangi bir patoloji saptanmadı. Sağda, 5,6,7 kotların parasternal hatta ekimozlu kırık olduğu görüldü. Solda ve sağda, 2,3,4 ve 5. kostların midklavikuler hatta ekimozsuz kırık olduğu tespit edildi.

1-Kişinin ölümünün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı kafa kubbe ve kaide kemik kırıkları ile karakterli beyin doku harabiyeti ve kanaması sonucu meydana gelmiş olduğu.

2-Kişinin vücuduna bir adet ateşli silah mermi çekirdeği isabet etmiş olup bunun haricen bir nolu yaradan kafa kubbe kemiklerini kırarak, kraiuma girdiği beyin dokusunda, harabiyet ve kanama oluşturup haricen iki nolu yaradan kraniumu terk ettiği, seyrinin sağdan sola aşağıdan yukarıya hafif önden arkaya olduğu, müstakilen öldürücü mahiyette olduğu,

3-Giriş deliği cilt ve cilatı bulgularına göre değerlendirildiğinde, yapılan atışın bitişik atış mesafesinden yapılmış olduğu

4-Otopsi esnasında cesetten ateşli silah mermi çekirdeği elde edilemediği

5-Kişiye ait kanda (104 nanagram/milimetre) kokain ve metabolitleri bulunduğu idrarda koakin ve metabolitleri bulunduğu, iç organ parçaları ve mide muhteviyatında aranan gruplara ait toksik (Zehirli) maddelerin bulunmadığı, kanda 192 mg/tdl etanol (etil alkol) bulunduğu.

MİLLİYET


Haber Tarihi : 13-10-2009
Haber :
Bu Haber 1794 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU" Habere Ait Video
 
 
 
"ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU" Haberin Yorumları
 
 

Haber Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - Ankara da Domuz Gribi >>
 - Fırtına ya Dikkat >>
 - Türkiye Ermenistan Maçında Şok Gelişme >>
 - Tarihi Adımlar >>
 - ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU >>
 - Atatürk ün Dinsiz Olduğunu Söyleyenlere Yanıt >>
 - Katil Toruna 2 Kez Ömür Boyu Hapis >>
 - Baykal Erdeoğan a 6 Sayfalık Mektup Yazdı >>
 - Bu Gezegende Yaşam Var >>
 - Eiffel Kulesi Türk Bayrağıyla Renkleniyor >>
 
"ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKAN ININ ŞOK OTOPSİ RAPORU" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Burçin GÜLER
Genel Yay.Yön. Yrd
Haber Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com